Janusz Gauer

Znany operator filmowy Janusz Gauer kiedy tylko może przyjeżdża do Adamkowa. Po ciężkiej, nerwowej pracy na planie filmowym znajduje to ciszę i spokój, które pozwalają mu "naładować baterie" przed dalszą pracą. Zauroczony pięknymi widokami postanowił utrwalić piękno okolicy na filmie. Co postanowił, to też wykonał - efekty jego wysiłku można podziwiać w naszej galerii.

Renata Borowiecka-Gutsze

Projektantka mody i stylistka Renata Borowiecka-Gutsze na co dzień ispiruje się w swojej pracy Adamkowem, w którym od kilku lat mieszka. To z jej inicjatywy powstała Ptasia Wioska - codzienne obcowanie z naturą i poranne "rozmowy" ptaków obserowanych z tarasu o każdej porze roku spowodowały, iż po zetknięciu się z koncepcją Wiosek Tematycznych nie miała najmniejszej wątpliwości, iż w Adamkowie nie trzeba wiele, by tę ideę zrealizować. Adamkowo było też tłem dwóch sesji zdjęciowych przedstawiających jej kracje: "Przygodna Podróż" oraz "Indyjskie Impresje".

Marek Czarnecki

Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość toruński fotorafik Marek Czarnecki zachwycił się nie tylko Toruniem, Berlinem czy Wyspami Kanaryjskimi, ale także Borami Tucholskimi. Wykonał on serię fotogramów panoramicznych z terenu powiatu tucholskiego, wśród których znalazły się także okolice Adamkowa.

Artyści rzeźbiarze

Adamkowo i jego ptaki zainspirowały zarówno artystów ludowych jak i wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do stworzenia przy wiejskiej drodze unikatowego Muzeum Ptaka, łączącego wokół wspólnego tematu różne rodzaje sztuki.

Design downloaded from Free Templates - your source for free web templates